Sonuçları Daraltın

Asansör Kabin Modelleri

Asansör Kabin Modelleri
Ürün ID : 260
Firma Adı : Ay Asansör San ve Tic.
Telefon : 0537 658 57 56

Asansör yük yada insan taşımacılında kullanılan teknolojik sistemlere verilen genel bir isimdir. Asansörler ilk yapıldıkları zamandan başlayarak günümüze kadar çok fazla değişiklik göstermişlerdir. Yaşanan bu değişikliklerin temel nedeni kullanılan teknolojilerde meydana gelen değişikliklerdir. Örneğin ilk yapılan bazı asansörlerdebuhar gücüyle hareket ettirilebilme özelliği kullanılırken sonraları gelişen teknolojik etkilerin oluşturdukları farklılıklar nedeniyle elektrik motorlarıyla hareket sağlanabilmiştir. Bir asansörün temel yapısı bir yanda yükü taşıyan kabin diğer yanda ise asansör kabinin taşıyan halatların bağlı olduğu ve dolandığı tambur bulunmaktadır İşte bu halatların dolandığı tamburun hareketi motorlar ile sağlanmaktadır. Hareket eden tamburun hareket yönüne bağlı olarak asansör kabinleri yükselme yada alçalma gibi hareketler yapmaktadır.

Tabi bu durum dikey olarak hareket edebilen asansörler için geçerlidir. Bir çok asansör tipi yapılarda dikey olarak hareket edebilmekte ancak yatay olarak hareket sağlayan asansörler vardır. Yatay hareket olarak edebilen asansörler bazı iş yapma alanlarında kullanılmaktadır. Asansörlerin çok çeşitli yapılarda olması asansör kabinleri arasında farkların olmasına neden olmaktadır. Asansörlerin kabinleri standartların farklılık gösterebilmesi nedeniyle kabinlerde de farlılıklar olabilmektedir. Kabinlerdeki farklılığın nedenlerinden biri asansörün kullanım amaçlarında oluşan farklılıklardır. Örneğin bir hastahanedeki hasta taşıma asansörünün kabini ile bir binada kullanılacak asansörün kabin farklılıkları göstermesi normaldir.

Çünkü iki asansöründe işlev amaçları farklıdır. Asansörlerin çeşitlerinden söz ederken hidrolik asansör terimi geçmişti. Hidrolik asansörlerde asansörün teknik anlamda kontrolü için kullanılacak sistemler asansörün bulunduğu yerde yapılmak zorunluluğu taşımamaktadır. Asansörlerdeki kullanılan taşıma kabinleri bazı güvenlik tedbirlerini beraberinde getirmektedir. Bahsi geçen güvenlik tebirleri arasında kabin kısmının düzgün bir şekilde hareket etmesini sağlayan ray sistemi ve yine bu raylar üzerinde bulunan halat kopması gibi durumlarda kabinin ani hareketlerini önleyen sistemler vardır. Asansör kabinleri en az asansörün dış aksamı kadar üzerinde önemle durulması gereken bir durumdur.Asansör kabinler konusunda Ay asansör olarak ihtiyaçlar ve standartlar dahilinde her türlü ihtiyaca cevap verebilecek seviyede teknik bir donanıma sahip olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Asansör kabinleri deyip geçmemek gerekir çünkü kabinlerin yapısı montaj aşamasında kolaylık sağlamaktan tutunda binanın mimari yapısına uygun bir görsellik sağlama aşamasına kadar bir çok safhada ihtiyaçlara cevap verebilecek seviyede farklı çözüm metotlarını barındırmalıdır.Ay asansör olarak bu konuda her tür teknik alt yapıya sahiptir.Sadece kabinlerin yapıları kullanmayı düşündüğünüz ortamlara uygun renk ve aksesuar gibi asansörlerin iç yapı olarak değişmesine neden olabilecek durumlarda asansör kabinleri isteğe uygun olarak dizayn edilebilmektedir.

Asansör kabinlerinde tasarımında standartlar dahilinde özel çözümlerimiz ve farklı ekonomik asansör seçenekleri ile hizmetinizdeyiz. Müşteri talebine; zaman, fiyat ve tecrübe kriterlerine en uygun tasarımlarımızla cevap vermekteyiz.
Montajda kolaylık sağlayan ve emniyeti arttıran kabin karkas uyumu
Kaliteli malzeme seçimiyle güvenli ve estetik sonuç
Asansör Yönetmeliğine ve Uluslararası Standartlara uygun dizayn
Bina mimarisine uygun tasarım
Sadece hayallerinizle sınırlı renk ve aksesuar seçenekleri

Facebook! da Paylaş
Twitter! da Paylaş
X
Sipariş Formu
  Güvenlik Kodu