Sonuçları Daraltın

Asansör Yedek Parçaları

Asansör Yedek Parçaları
Ürün ID : 375
Firma Adı : Ay Asansör San ve Tic.
Telefon : 0537 658 57 56

Asansörler; dikey taşıma amaçlı olarak kullanılan, mekanik ve elektrik aksamlarının birlikte bulunduğu sistemlerdir. Kullanıldığı binaya bağlı olarak çalışma yükseklikleri zaman zaman oldukça fazla olabilmekte ve bu durumlarda can emniyeti açısından çok daha fazla emniyetli çalışma koşullarına ihtiyaç duyulmaktadır.

Asansörler teknik gereklilikleri karşılanır bir anlayışla imal ve kontrol edilmediği zaman birer ölüm makinesine dönüşebilirler.
Özellikle Bina Yöneticilerinin veya sorumlularının, kendilerinin ve yakınlarının da bu asansörleri kullandığını, oluşabilecek kazalarda yasal sorumlulukları bulunduğunu belirtmekte yarar var. Sorumlu ve insan hayatına önem veren herkesin bu konuda üzerine düşeni yapması gerekmektedir.

Bir sistemdeki teknik elemanların yapısının olması gerektiği durumun korunması,yeniden kazandırılıması ve mevcut durumun belirlenip, değerlendirilmesi için gerekli önlemler topluluğu olarak tarif edilir. Asansör tesisleri, insan hayatı ve mal güvenliği bakımından diğer makina sistemlerinden daha yüksek emniyet ve güvenilirliğe sahip olmalıdır.

Uygulanacak planlı ve sistematik bir bakım yöntemiyle asansörden beklenen kesintisiz ve güvenilir çalışma süresi uzatılıp, tamire ihtiyaç azaltılabilir.

Genel olarak sadece hasar oluştuğu zaman alınan tedbirler topluluğu olmayıp, donanımın performansını, güvenirliliğini, düzenli ve verimli, arızayı önleyecek şekilde emniyetli çalıştırarak en üst düzeyde tutmak ve işletme kayıplarını en aza indirmektir.

Arızadan Kaynaklanan Bakım: Donanım ve elemanların yeniden eski çalışma koşullarına dönmesini sağlayan bakım.
Kullanılan makina ve donanımların kalitesi çok çeşitlilik gösteren ve değişik güvenirlilik seviyelerine sahip olan asansörler, tüm sistemle ve tek tek elemanlarla belirlenir.

Kritik parçaların muayenesi, tesisin güvenirliliğinin artmasıyla doğrudan ilgilidir. Muayene, parçaların değiştirilmesi ve ileride olası arızların giderilmesini sağlar ve normal olarak bütün bakım programları süresince uygulanır.

Asansör tesislerinde yapılacak olan rutin temizleme, yağlama ve ayarlama, aşınmayı önemli ölçüde azalttığı gibi arızayı da önlemektedir.

Ancak bütün bunlar arızanın meydana gelmesini önlemez. Asansörün yağlanması gerekli kısım ve parçaların imalatçı firmanın tavsiyelerine göre ve önerdiği koruyucu yağ ile yapılmalıdır.

Edessa Asansör olarak tesisini tamamladığımız asansörlerin bakım ve arıza hizmetini vermekteyiz.Montaj işlemini tamamladığımız asansörlerin bakımlarını bizler yaptığımız takdirde;montaj sonrası 2 YIL garanti hizmetini de verdiğimizi bilmenizi isteriz…

Sizlerde asansörünüze EDESSA Asansör güvencesiyle bakım yaptırmak isterseniz; öncelikle teknik personelimiz tarafından tesisinizin incelenmesi gerekir.

Bu inceleme sonrası sizlere asansörünüzle ilgili yapılması gerekenler bir teklif halinde sunulur…Kabul etmeniz durumunda asansör bakım sürecine dahil edilir…

Modernizasyon ve bakım esnasında da kullandığımız parçalar 2 YIL garantilidir.
Eğer asansörünüzün tam kapasitede çalışmasını istiyorsanız ; sizleri Edessa Asansör’ün konforlu yaşamına bekliyoruz.

Facebook! da Paylaş
Twitter! da Paylaş
X
Sipariş Formu
  Güvenlik Kodu