Sonuçları Daraltın

Panaromik Asansörler

Panaromik Asansörler
Ürün ID : 380
Firma Adı : Ay Asansör San ve Tic.
Telefon : 0537 658 57 56

Asansörler belirli noktalar arasında insan yada yük taşıma amacıyla yapılmış teknolojik araçlardır. Asansörler taşıma işlemlerini genellikle dikey olarak gerçekleştirirler ancak yatay olarak iş kullanılan ve iş yapma kolaylığı sağlayan türleride vardır. Asansörleri farklı tasarım tipleri vardır. Tasarım şekillerindeki değişiklikler bu teknolojik araçların kullanılma amaçlarına bağlı olarak değişebilmektedir.
 
Örneğin yük taşıma amacıyla yapılan asansörler konforlu bir yapı sunmak yerine işlevselliği ön plana alan asansör tipleridir. Bu asansörler bir tamirhanedeki araç kaldırma asansörleri, inşaat alanlarında kullanılan yapı malzemelerini taşıyan asansörler yada bir alanda oluşan atık malzemeleri taşıma amaçlı asansörlerdir. Asansörlerin çeşitli yapısal farlılıklar içeren türleri vardır. Bunlar makine dairesi olmasını gerektirmeyen asansörler, elektrikli asansörler, hidrolik asansörler, sedye asansörleri ve monşrj diye bilinen asansörlerdir.
 
Ama burada asıl konumuz olan panoramik asansörler hakkında bilgiler vereceğiz. Panoramik asansör yapıları bazı yüksek katlı yapılarda kullanılan ve katlar arası insan taşımacılğında kullanılan asansörlerdir. Bu asansörlerin taşıma kabinlerinin tamamiyle camdan yapılmış olması nedeniyle estetik açıdan kullanıldığı yapıya hoş bir görsellik katmaktadır.
Facebook! da Paylaş
Twitter! da Paylaş
X
Sipariş Formu
  Güvenlik Kodu