Sonuçları Daraltın

Yürüyen Merdiven & Bantlar

Yürüyen Merdiven & Bantlar
Ürün ID : 376
Firma Adı : Ay Asansör San ve Tic.
Telefon : 0537 658 57 56

Yürüyen merdiven kavramı üzerinde duracak olursak bu yapılar basamakları sürekli olarak hareket edebilen ve elektrikli motorlar sayesinde hareket ederler. Bu merdivenler asansör tipi yapılara göre daha fazla insan taşıma kapasitesine sahiptirler. Bu nedenle de alıveriş merkezleri, oteller,hava alanları ,tren istasyonları ve metro istasyonları gibi alanlarda sıklıkla kullanılırlar. Yürüyen merdiven hareketli olan basamak yapıları sürekli olarak dönebilen bir yapı üzerine kurulmuş olmalarından ileri gelmektedir.Yürüyen merdivenler 1892 yılında Amerikalı bir mucidin icadı olarak ortaya çıkmıştır. Bu taşıma aracının ilk örneği bir eğlence merkezinde ortaya çıkmıştır. Yürüyen merdivenleri taşıma aracı olarak değerlendirme nedenimiz bu teknolojinin kullanıldığı alanlardaki farklı kullanım amaçlarından ileri gelmektedir. Örneğin bir alı veriş merkezinde insanlar yüksek katlar arasında ulaşım kolaylığı sağlamaları gibi. Yürüyen merdivenler ihtiyacın olduğu alanlarda ihtiyaç duyulan hareket etme yönüne bağlı olarak düzenlenebilme özelliğine sahiptir.

Yani sadece tek yönlü olarak hareket edebilme gibi bir özellikleri yoktur, İstendiği takdirde iki farklı yönde hareket ettirilebilme gibi bir imkana da sahiptirler. Basit bir işlem gibi görülen bu özellik sıradan bir teknoloji olmak yerine fonksiyonerliğinin yüksek olduğunu gösterir. Ay asansör sadece asansör tipi yapılar alanında değil yürüyen merdivenler konusunda da hizmet sunmaktadır. Yürüyen merdiven sistemleri sadece bazı yapıların iç mekanlarında kullanılmaktadır diue bilinirler ama ihtiyaca göre bazı yapıların dış mekanlarında da kullanılabilmektedirler.

Tüm dünyada kullanılan bu taşıma teknolojisi özellikle insanların günlük olarak belirli bir potansiyele ulaştığı ortamlarda fazlaca tercih edilmekteler. Bu ortamların başlıcaları metrolar ve iş merkezleri gibi insanların çok sık olarak bulundukları ortamlardır. Yürüyen merdiven teknolojisi kullanılcağı ortama göre farklı dizayn şekillerine sahip olabilir. Bu merdivenlerin yan panel kaplamaları sadece camdan yapılabilir yada sadece paslanmaz çelik tipi kaplama içerebilir. Tasarımında yapılabilecek farklılıklar sadece bu kadarla sınırlı değil elbet.

Yürüyen merdiven tipi bir yapının yapılacağı ortamın ihtiyacına göre basamak ölçülerinde değişiklik yapılabilir. Örneğin taşıyacağı insan kapasitesine uygun olarak basamakları daha geniş yada daha dar olarakda yapılabilmektedir. Yürüyen merdivenler yine ihtiyaca göre yapılacağı ortamda belirli bir eğime sahip olarak yapılabilmektedir. Ay asansör web sayfasında da belirttiği gibi bir çok referansa sahip bir firmadır. Firmamızın üstlendiği işlerde ne denli titiz ve teknik çalışmalar yürüttüğü referans olarak gösterilen işlerin daha çok kurumsal ve ciddi teknik yönetmeliklere sahip yerler olması nedeniyle büyük önem arz etmektedir.

Facebook! da Paylaş
Twitter! da Paylaş
X
Sipariş Formu
  Güvenlik Kodu